podobrazia

Zobacz opinie naszych klientów

Jun,25
 czytania

Akcje młodej sztuki - PLUSY i MINUSY

podobrazie

Droga Artysyko, Drogi Artysto, 
branie udziału w aukcjach sztuki, takich jak Desa Unicum czy House of Art, może mieć zarówno zalety, jak i wady. Decyzja zawsze należy so Ciebie :) Przeczytaj poniższe punkty, dopasuj je do swojej twóczości i działaj!

PLUSY:

1. Zwiększenie Rozpoznawalności
    Udział w aukcjach może pomóc w zbudowaniu Twojej reputacji jako artysty i zwiększeniu rozpoznawalności na rynku sztuki, szczególnie Twojego nazwiska.

2. Dotarcie do Nowych Kolekcjonerów
Aukcje przyciągają kolekcjonerów i miłośników sztuki, co daje szansę na nawiązanie nowych kontaktów i sprzedaż dzieł szerszej publiczności, możesz zdobyć wiernych kolekcjonerów. 

3. Wartość Rynkowa Dzieła
Sprzedaż na aukcji może pomóc w ustaleniu lub zwiększeniu wartości rynkowej Twojego dzieła. To tez ciekawa lekcja ustalania swoich cen.

4. Profesjonalna Prezentacja
Dom aukcyjny zajmie się profesjonalną prezentacją dzieła, co może przyciągnąć uwagę i zwiększyć zainteresowanie Twoją pracą, z pewnością nauczysz się jaka forma prezentacji odpowiada osobom kupujacym obrazy.

5. Weryfikacja i Autentykacja
Udział w aukcji w renomowanym domu aukcyjnym dodaje wiarygodności i autentykacji Twojej pracy jako artysty a to bardzo cenne doświadczenie.

podobrazie

MINUSY:

1. Prowizje i Opłaty
Dom aukcyjny pobiera prowizje od sprzedanych dzieł, co może znacznie zmniejszyć Twój dochód  z konkretnego dzieła.

2. Ryzyko Niskiej Ceny Sprzedaży
Istnieje ryzyko, że praca zostanie sprzedana za cenę niższą, niż oczekiwałeś, szczególnie jeśli dzieło nie wywoła większego zainteresowania. 

3. Nadmierna Konkurencja
Na aukcjach często prezentowane są prace wielu artystów, co może sprawić, że poszczególne dzieła będą miały mniejszą widoczność.

4. Uzależnienie od Trendów Rynkowych
Ceny osiągane na aukcjach mogą być zależne od aktualnych trendów i zmienności rynku sztuki, co może być niekorzystne dla artystów, którzy nie wpisują się w te trendy.

5. Presja Komercyjna
Konieczność dostosowywania się do oczekiwań rynku może wpłynąć na artystyczną wolność i autentyczność twórczości.

Pamiętaj, udział w aukcjach może być cennym doświadczeniem i narzędziem marketingowym dla Ciebie, ale wymaga też świadomości potencjalnych ryzyk i wyzwań.
Prowadząc artystyczny biznes musisz się tego nauczyć.
Ważne jest, żebyś jako artysta dokładnie rozważył wszystkie aspekty i podjął decyzję, która najlepiej odpowiada Twoim celom i potrzebom artystycznym. Warto mieć na uwadze, że każdy początek wymaga od nas kosztów i poświęcenia zarówno czasu jak i energii.

Twoja droga to ważny proces! 
Powodzenia!
Ściskam, Monika Patalas

Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz