podobrazia

Zobacz opinie naszych klientów

Apr,24
15 min czytania

Wywiad z Weroniką Kantorską

podobrazie

 

 

Weronika Kantorska, na co dzień studentka finansów, w wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji jaką jest malarstwo. Obecnie, w wieku 21 lat, spełnia swoje marzenie o zaistnieniu w artystycznym świecie dzieląc się swoimi osiągnięciami w social mediach. Tworzy obrazy za pomocą farb olejnych. Jej ulubiony temat to portrety, zwłaszcza kobiece. Nieustannie stara się udoskonalać swoje umiejętności, jednocześnie szukając swojej własnej drogi. 

podobrazie

Podobrazia24: Weroniko, opowiedz nam o swoich artystycznych początkach, czy malowałaś od najmłodszych lat?
Weronika Kantorska: Od dzieciństwa lubiłam rysować i malować. Wszystkiego co obecnie umiem nauczyłam się sama, nie ukończyłam żadnej szkoły artystycznej. Przez wiele lat rysowałam wyłącznie ołówkiem, jednak już wtedy były to głównie portrety. W międzyczasie próbowałam też akwareli, akryli, gwaszu i były to próby raczej mniej udane. Dopiero mniej więcej w 2017 roku po raz pierwszy sięgnęłam po farby olejne i wiedziałam, że już się z nimi nie rozstanę 😊

Podobrazia24: Kiedy zrozumiałaś, że to jest „to”?
Weronika Kantorska: 
Jak już wspomniałam zawsze lubiłam tworzyć jednak traktowałam to jedynie jako hobby, rysowałam i malowałam od czasu do czasu. W 2020 roku z wiadomych powodów miałam więcej wolnego czasu i zaczęłam malować bardziej regularnie. Wtedy też zdecydowałam się na założenie konta na Instagramie i przekonałam się, że całkiem sporo osób jest zainteresowanych tym co tworzę i to też dodało mi motywacji żeby iść w to dalej.

Podobrazia24: Czy chcesz wiązać z malarstwem swoją przyszłość zawodową?
Weronika Kantorska:  Jeśli tylko będę miała taką możliwość to zdecydowanie tak, choć przyznam, że nieco przeraża mnie myśl, że kiedyś być może popadnę w rutynę i malowanie przestanie sprawiać mi taką przyjemność jak do tej pory.  

podobrazie

Podobrazia24: Czym jest dla Ciebie sztuka?
Weronika Kantorska: Myślę, że sztuką jest wszystko to, co zostało stworzone z pasją.

Podobrazia24: Bardzo nas ciekawi jak widzisz rolę artysty we współczesnym bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie?
Weronika Kantorska: Artyści potrafią przedstawiać ten świat w nieco ciekawszym świetle, ale to akurat raczej nie zmieniło się na przestrzeni lat. Współcześnie na pewno sami artyści i ich twórczość są bardziej dostępni dla każdego, a wynika to chociażby z tego, że wielu z nich przeniosło się do Internetu.

Podobrazia24: Skąd czerpiesz inspiracje do swoich prac? Twoje portrety często przedstawiają celebrytów, czy coś konkretnego Cię zainspirowało a może prace innego artysty?  
Weronika Kantorska: Inspirację czerpię z filmów, zdjęć, także obrazów innych artystów. Zwłaszcza to ostatnie pomaga mi się zmotywować do pracy. Patrzę na obrazy twórców, których podziwiam, ale nie żeby porównywać moje i ich umiejętności, bo to swoją drogą nie ma większego sensu, ale to przypomina mi co chcę osiągnąć w swoich własnych pracach i do czego dążę. Jeśli chodzi o drugą część pytania to często maluję znane osoby, ponieważ w ich przypadku łatwo o wiele różnych zdjęć świetnej jakości, a to jest dla mnie dość istotne i ułatwia mi pracę.

Podobrazia24: Patrząc na Twoją twórczość można chyba powiedzieć, że odnalazłaś już swój styl i swój temat, w którym czujesz się dobrze. Kiedy to nastąpiło?

podobrazie

Weronika Kantorska: Jakoś zawsze najbardziej interesowali mnie ludzie, ale zaczynałam od malowania mniej złożonych rzeczy - martwa natura, proste krajobrazy. To pozwoliło mi nauczyć się podstaw. Teraz wiem już na pewno, że najlepiej czuję się w tworzeniu portretów. Co do własnego stylu, tak naprawdę sama nie wiem czy już go odnalazłam. Cały czas pracuję nad tym, co mogłabym zmienić, ulepszyć, żeby te prace były bardziej „moje”.

Podobrazia24: Zdradź nam proszę jakich masz ulubionych malarzy, ulubione muzea, które polecasz odwiedzić?
Weronika Kantorska: 
Myślę, że zdecydowanie Guillermo Lorca Garcia, John Singer Sargent, Alpay Efe, Daria Callie, Nick Alm i wielu innych. Wszyscy są wyjątkowi i każdego cenię za co innego. U jednych podziwiam realizm u innych to, jak łączą go z elementami abstrakcji. Każdemu bardzo polecam zapoznanie się ich z pracami.

Podobrazia24: Co byś poradziła początkującym, młodym zdolnym osobom które zaczynają swoje kroki w malarstwie?
Weronika Kantorska: 
Myślę, że najlepsza rada to żeby nie bać się popełniania błędów. Zwłaszcza na początku trzeba eksperymentować z tematyką prac, różnymi technikami żeby znaleźć to, w czym będziemy czuć się najlepiej. No i przede wszystkim nie zrażać się po pierwszych porażkach. Mi zawsze trudno było to zaakceptować, bo jestem typem osoby, która chciałaby mieć wszystko gotowe od razu, a niestety tak to nie działa.

 

podobrazie

Podobrazia24: Prowadzisz profil na Instagramie oraz konto na YouTube, czy to są Twoje jedyne kanały promocji i miejsca sprzedaży obrazów?
Weronika Kantorska: 
Zaczynałam na Instagramie i do tej pory jest to główne narzędzie, z którego korzystam. Później przekonałam się też do TikToka i to właśnie tam o wiele szybciej zostałam zauważona. Dużo osób, które znalazły mnie na tej platformie zawitały też na mojego Instagrama i zostały na dłużej. Jest też wspomniany kanał na YouTube, chociaż istnieje on dopiero od niedawna.

Podobrazia24: Nad czym obecnie pracujesz?
Weronika Kantorska:  
Zwykle korzystam z referencji znalezionych w Internecie, dlatego teraz dla odmiany mam w planach wykonanie kilku oryginalnych prac na podstawie własnych pomysłów i zdjęć. Będę też pracować nad stworzeniem swojej wersji jednego z dość znanych obrazów. Chcę też trochę więcej poeksperymentować z moim stylem.

podobrazie

Podobrazia24: Który swój obraz lubisz najbardziej?
Weronika Kantorska: 
Zwykle ten najnowszy. Jestem dosyć krytyczna wobec swoich prac. Zawsze staram się wyłapać co mogłabym poprawić następnym razem, dlatego bardzo mnie cieszy jeśli z każdym kolejnym obrazem widzę postępy. Jednak szczególnym dla mnie obrazem jest portret, który namalowałam we wrześniu tego roku. Jest to odnowiona wersja mojego pierwszego portretu wykonanego farbami olejnymi. Tutaj już wyraźnie widać ile udało mi się nauczyć przez ostatnie 4 lata i jak zmieniło się moje podejście do malowania.

Podobrazia24: Weroniko, jesteś z nami od wiosny, jak znalazłaś nasz sklep i co sądzisz na temat podobrazi malarskich które oferujemy? Masz swoje ulubione?
Weronika Kantorska: Na sklep natknęłam się na Instagramie, przez jedną z malarek, którą obserwuję. Od kiedy zaczęłam malować wypróbowałam wiele podobrazi różnych firm, ale po pierwszym zamówieniu u Was już wiedziałam, że nie muszę szukać dalej. Bardzo spodobała mi się jakość i duży wybór produktów. Najczęściej maluję na podobraziach bawełnianych, ale jakiś czas temu zamówiłam po raz pierwszy Wasze podobrazie lniane i bardzo przypadło mi do gustu, więc myślę, że będę wracać do niego częściej.

Podobrazia24: Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Trzymamy kciuki za spełnienie Twoich artystycznych marzeń, z przyjemnością będziemy śledzić Twoje postępy.
Weronika Kantorska: 
To ja dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu 😊 Jest mi niezmiernie miło z tego powodu

Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz