podobrazia

Zobacz opinie naszych klientów

Dec,06
 czytania

Wywiad z Karoliną Ślusarczyk

podobrazie

 

 

KAROLINA ŚLUSARCZYK
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom licencjacki z malarstwa w 2018 r. w pracowni pracowni zw. prof. zw. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej. Aneks do dyplomu zrealizowany w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. Grzegorza Bieniasa. Po studiach licencjackich w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kontynuowała naukę na poziomie magisterskim w pracowni prof. zw. Andrzeja Bednarczyka i pod jego promocją w 2020 r. przygotowała dyplom magisterski z malarstwa pt. Nieskończony Moment, Historia Moich Obrazów.

"Maluję odkąd tylko pamiętam. Maluję obrazy ze swoich wspomnień znad Bałtyku. Zatrzymuje chwile na płótnie. Maluję nie miejsca, ale wspomnienia o nich. To bliska i dojmująca relacja z bałtyckim pejzażem ma od początku charakter złożonego procesu twórczego: Wchodząc na plażę czuję jakbym wchodziła do swojego obrazu. Kolekcjonuję wspomnienia i zamieniam je w moje obrazy."

podobrazie

Podobrazia24: Karolino, opowiedz proszę o swoich artystycznych początkach. Kiedy poczułaś moment, że chcesz się związać z malarstwem zawodowo?
Karolina Ślusarczyk: Maluję odkąd tylko pamiętam. Studia na ASP to było moje wielkie marzenie. Decyzję o studiach na ASP podjęłam po maturze. Pragnęłam dalej rozwijać swoją pasję. Poczułam, że to jest ten moment. Podeszłam do egzaminów wstępnych na ASP w Warszawie. Przeszłam dwa etapy. Do trzeciego etapu nie dostałam się. Zabrakło kilku punktów. Nie poddałam się. Szukałam innego wyjścia. I znalazłam. Okazało się, że jest dodatkowy nabór na Wydział Malarstwa na ASP w Krakowie. Pojechałam z teczką na weekend, poszłam na egzamin i udało się! Byłam taka szczęśliwa! Przeprowadziłam się z Warszawy do Krakowa i rozpoczęłam piękny czas, studencki czas.

podobrazie

 

 

Podobrazia24: Jesteś pierwszą Artystką z dyplomem ASP z którą przeprowadzamy wywiad. Uważasz, że dyplom pomaga?
Karolina Ślusarczyk:  Studia na Akademii Sztuk Pięknych to marzenie wielu uzdolnionych plastycznie osób. Uważam, że dyplom pomaga młodym artystom w wejściu na rynek. Dyplom daje możliwość wstąpienia do grona Związku Młodych Artystów. Są organizowane wystawy, wernisaże. Wtedy można poznać całe środowisko artystyczne. Dzięki studiom na ASP można poznać ludzi o bardzo różnych artystycznych zainteresowaniach. Tworzy się siatka znajomych – poznajesz kogoś, kto chodzi na wernisaże własnych znajomych, a ci znajomi z kolei poznają Cię ze swoimi znajomymi, którzy prowadzą studia projektowe. Po ukończeniu ASP można zostać na uczelni i być asystentem profesora w różnych pracowniach. 

podobrazie

Podobrazia24: Jak wspominasz czasy studenckie? Zdobywałaś doświadczenie w trzech pracowniach, u prof. zw. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej, u prof. Grzegorza Bieniasa a dyplom magistra broniłaś pod promocją prof. zw. Andrzeja Bednarczyka, opowiesz nam o najciekawszych doświadczeniach z tego okresu?
Karolina Ślusarczyk:  Czasy studenckie i poznawanie Krakowa to był najpięknieszy czas w moim życiu. Kraków to wspaniałe miejsce dla artystów. Najpiękniejszym momentem na studiach była chwila gdy tworzyłam obrazy na dyplom. Wiele godzin pracy, pociągnięć pędzla, farb na płótnie. Malowałam to co najbardziej kocham czyli morze. Tematem mojej pracy dyplomowej był „Nieskończony moment. Historia moich obrazów”. Całymi dniami przesiadywałam w pracowni na ASP, patrzyłam na moje obrazy i pisałam o nich historię.

podobrazie

Podobrazia24: Morze Bałtyckie, to stały element Twojej twórczości, skąd ten zachwyt?
Karolina Ślusarczyk: Od zawsze, kiedy pamiętam jeździłam nad morze. Lubiłam siadać na brzegu i obserwować jak płyną fale, jak zmienia się ich kolor w zależności od pory dnia. Mogę wtedy rozmyślać, marzyć i wspominać. Morze daje mi ukojenie, przemyślenia i inspiracje do moich obrazów.

Podobrazia24: Czy Twoja wizja artystyczna pokrywa się z tym co obecnie tworzysz?
Karolina Ślusarczyk: Na początku planuję, rozmyślam, piszę, robię szkice. Swobodne pociągnięcia pędzla, przypadkowe kreski lub plamy. Nie myślę o tym, co mam namalować tylko tworzę. Później  przychodzi czas na przelanie na papier, płótno.

podobrazie

Podobrazia24: Co najbardziej przeszkadza Tobie w tworzeniu?
Karolina Ślusarczyk:  W tworzeniu najbardziej przeszkadzają mi rozpraszacze. Pracuję w dużym skupieniu i tak lubię najbardziej. Wtedy najchętniej bym się izolowała.
W różnych momentach mojego życia tworzenie wygląda różnie, niekiedy mam blokadę, innym razem daję upust swoim emocjom w nowych pracach.

Podobrazia24: Zdradź nam proszę nad jakim projektem aktualnie pracujesz?
Karolina Ślusarczyk: Jestem w trakcie tworzenia mojej pierwszej kolekcji obrazów. Inspiracje na obrazy pochodzą z różnych miejsc, z życia, z zaobserwowanych lub przeżytych sytuacji, z podróży.  Dzielę się tym co jest dla mnie najważniejsze. Niedługo Święta. Z tej okazji stworzyłam kolekcję kartek świątecznych. Wierzę z całego serca w moc papierowych życzeń, które przekazują więcej, poruszają bardziej, dotykają głębiej.

podobrazie

Podobrazia24: Gdzie można kupić Twoje obrazy? Współpracujesz z galeriami czy sama promujesz swoją twórczość?
Karolina Ślusarczyk: Moje obrazy można kupić w Galerii Wiele Sztuki (http://galeriawielesztuki.eu/autor/karolina-slusarczyk/) lub napisać do mnie wiadomość na instagramie /www.instagram.com/karolina.slusarczyk.art.
Współpracuję z Galerią Wiele Sztuki, którą stworzyła  Ela Kraszewska. Jest to wspaniała i ciepła osoba.  Staram się również sama promować swoją twórczość, głównie na instagramie.

Podobrazia24: Jakie jest Twoje artystyczne marzenie?
Karolina Ślusarczyk: Moim artystycznym marzeniem jest mieć swoją pracownię z pięknym widokiem na morze.

podobrazie

Podobrazia24: Jeśli miałabyś nam zdradzić Twoje wymarzone miejsce na Ziemi na wystawę, to byłoby to?
Karolina Ślusarczyk: Miejscem na Ziemi gdzie chciałabym mieć wystawę jest to miejsce nad morzem.  Nieważne czy to jest Morze Bałtyckie czy Ocean Spokojny. Od zawsze kiedy pamiętam, jeździłam nad morze. Lubiłam siadać na brzegu i obserwować jak płyną fale, jak zmienia się ich kolor w zależności od pory dnia. Mogę wtedy rozmyślać, marzyć i wspominać.

Podobrazia24: Życzymy Tobie, aby tak się stało ☺ a teraz zdradź nam jak trafiłaś do naszego sklepu i za co najbardziej lubisz produkty podobrazia24.pl?
Karolina Ślusarczyk: O sklepie podobrazie24.pl dowiedziałam się od innej artystki na Instagramie. Lubię Wasze produkty za jakość i szybkość realizacji zamówienia. Ja jestem stała w uczuciach. Jak mi coś odpowiada i się sprawdza to nie zmieniam. Macie szeroki wybór formatów i przede wszystkim jakość, dlatego zostałam. 

 

Karolino, dziękujemy za udzielenie nam wywiadu. Życzymy Tobie wielu sukcesów zawodowych i nie tylko. Twórz zgodnie z tym co podpowiada Ci serce i dusza a my będziemy z przyjemnością śledzić Twój rozwój.

Dziękuję! :)

Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz